Open-air festival Skautská alternativa vol. 9

Na počátku září bude areál bývalé celnice na Vltavské již podeváté hostit výjimečnou akci pro veřejnost. Pátek odstartuje první částí hudebního programu, který nabídne mimo jiné budějovické VEES či Lazer Viking s kapelou. Sobotní odpoledne potom vyplní řada zábavných disciplín a workshopů pro všechny věkové kategorie, na které navážou další hudební vystoupení na dvou pódiích, např. švédský Triakel nebo Jarda Svoboda s projektem Přítel člověka. Organizaci zábavného i hudebního programu přitom zajišťují výhradně skauti a skautky z Prahy 7.

Ve dnech  7. - 8. 9. 2018 proběhne nad stanicí metra Vltavská již devátý ročník openair festivalu Skautská alternativa na Sedmičce. Návštěvníky z řad široké veřejnosti bude opět lákat na pestrou zábavu a potěšení jak pro tělo, tak pro duši. Celou akci jako každoročně připravují a organizují skauti a skautky z Prahy 7.   Letos opět odstartuje hudební program již v pátek úderem 17:45. Večer otevře písničkářka Lucie Redlová, která představí své čerstvé EP. Následovat bude letošní objev, synthrocková formace Death Ponee (GB/US). S novou deskou a speciálním hostem vtrhnou na podium indie-rockoví jihočeši VEES. Vrcholem programu pak bude letenský odrodilec Lazer Viking, který tentokrát zahraje s komplet kapelou. Netřeba pochybovat, zda doručí náležitě výstřední show, která je zároveň pomníkem rock’n’rollovému neumětelství, přehnané glamové pompéznosti a absolutnímu kýči současného punku.. Produkce potrvá do 22:00 a k dispozici bude samozřejmě občerstvení a nezbytné zázemí. „Rozšířený formát akce o páteční večer se nám v minulých letech osvědčil. Letos jsme vybrali dřívější termín konání kvůli počasí a doufáme tak v příznivé podmínky pro velkou návštěvnost,“ říká k načasování akce Fanda Holý, hlavní pořadatel.

Sobotní odpoledne je nejprve určeno dětem, jejich rodičům a všem zájemcům o zajímavé venkovní aktivity připravené letenskými skauty. Akce odstartuje ve 13:00 a na tuto část probíhající do 17:00 je pro děti a jejich rodiče vstup zdarma. Hudební program od 15:00 zahájí v Praze usazený písničkář Alasdair Bouch. Následovat bude kapela Choroš, pohrobci Neočekávaného Dýchánku, který vystoupil na druhém ročníku festivalu, a zahraje nejen ze svého ještě teplého CD Přichází jednorožec. O skupině Dingo se toho příliš neví, jen je zřejmé, že takto zvláštní country mělo v programu festivalu vždy své místo, podobně jako následující psychadelické duo se spagetti-westernovým nádechem Oswaldovi. Po několika letech se vracejí také countrypunkoví Kojoti. Prvním vrcholem sobotního večera bude švédská legenda ryzího severského folklóru Triakel. Trojčlenná skupina ve složení harmonium, dvoje housle a zpěv zahraje poprvé v Praze i v ČR a pouze na Skautské Alternativě. Dalším jedinečným vystoupením bude koncert Jardy Svobody s živým provedením alba Přítel člověka již nehrající kapely Traband. Úplný závěr večera pak bude patřit uplugged jamu pod taktovkou pánů z Byl psa.

Občerstvení všeho druhu bude k dispozici po celou dobu konání akce, cena vstupného příznivá a dobrá nálada zaručena - to vše na málo známém místě v samém středu Prahy. Akci si každoročně užívají jak děti a rodiče, tak i hudebníci a všichni posluchači. „Okrem všetkých zaujímavých a celodenných hier pre deti a úžasných kapiel tento festival vôbec nezabije návštevníka zvrátenými decibelmi. Jeho atmosféra je úplne úžasná,“ hodnotí Lucia Piussi, zpěvačka legendární bratislavské kapely Živé kvety, která na festival zavítala již několikrát.

Pořadatel:

Junák – český skaut,

středisko Bílý Albatros Praha, z. s.

web: http://alternativa.skaut.eu

Kontakt: